Papier z certyfikatem FSC ®

Jest produktem odpowiedzialnej gospodarki leśnej, a to oznacza, że drzewa, z których powstał ten papier, zostały pozyskane z legalnych źródeł, bez naruszania praw człowieka i przyrody. FSC to jedyny system certyfikacji wspierany przez największe ekologiczne organizacje pozarządowe. Proces wybielania papieru przeprowadzono bez użycia chloru gazowego. Jest niepowlekany, nieprzezroczysty i ma doskonałe parametry zadruku.

Papier 100% z recyklingu

Powstaje w 100% z makulatury pochodzącej z papieru z certyfikatem FSC. Jest niepowlekany i nieprzezroczysty. Ma matową powierzchnię, gładką teksturę, charakteryzuje się wysoką jakością w druku.

Papier z jabłek

Papier jabłkowy jest produkowany z czystej celulozy wzbogacanej odpadami pochodzącymi z przetwórstwa jabłek. Do produkcji surowca, z którego powstaje papier, używane są skórki i rdzeń jabłka. Papier Appeel zawiera do 15% celulozy pozyskanej z odpadów jabłkowych oraz do 30% włókien roślinnych pochodzących z recyklingu odpadów pokonsumpcyjnych. Papier Appeel jest wytwarzany przy użyciu 100% zielonej energii.

Papier basic chamois

Papier charakteryzuje się gładką, elegancko wykończoną powierzchnią oraz przyjemnym dla oka, jasnym kolorem kości słoniowej. Zapewnia publikacjom prestiżowy wygląd. Jego niewątpliwą zaletą jest przystępna cena. Papier posiada certyfikat FSC.

Papier z trawy

Jak sama nazwa mówi, papier z trawy to papier wyprodukowany z włókien traw. Wyprodukowany w trosce o najwyższą dbałość o środowisko zawiera do 40% włókien trawy, a pozostałą część dopełniają włókna pierwotne. Włókno trawy pochodzi z obszarów kompensacji ekologicznej. Papier jest w 100% biodegradowalny oraz kompostowalny. Certyfikaty i atesty: FSC® / ISEGA / Certyfikat kompostowalności